İngilizce öğrenmenin hızlı ve pratik yoluÖzel Anaokulları Derneği ve AyThink Gelişim’le başladığımız işbirliğimizin ilk etkinliği “Zihingilizce: İngilizceyi Zihne Aktarım Semineri” 06 – 07 Ekim 2018 tarihlerinde Mecidiyeköy merkezimizde gerçekleşiyor.

——————

Zihingilizce Nedir?

İngiltere’de dünyaca tanınmış bir eğitim adamı olan Tony Buzan tarafından yaratılan ve iMindMap yazılımı kullanılarak uygulanan bir sistemdir. Zihinsel kodlama, kişinin kendine özgü düşünme metodolojisini baz alır.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz yıllarda dünya kamuoyuyla ‘yeni bir dünya dilini kodlama mantığı ile öğretme’ üzerine bir sistem paylaştı. Bu sistemde kodlama için bilgisayar rakamları kullanılmıştı. Bir MindMap (Zihin Haritası), kodlama mantığı itibariyle bu sisteme benzer. Ancak rakamlar yerine konuya uygun hikayelere, şekiller ve sembollere anlam katarak formatlanır ve bu formatı özel bir yazılım ile hafızaya aktarır.

Türkiye’de ilk kez ve sadece ‘ZİHİNGİLİZCE MindMapper’ sertifikalı bir ekip tarafından uygulanan, dünyada ise benzer faaliyetler içinde en etkilisi olan ZİHİNGİLİZCE seminerleri sayesinde, İngilizce’yi çok daha kısa sürede ve bir daha unutmamak üzere hafızanıza aktarabileceksiniz.

İngilizceyi algılama biçiminizin nasıl değiştiğini seminerin ilk saatlerinden itibaren hissedeceksiniz. Ve yabancı dil konuşmanın sanıldığı kadar zor olmadığını bizzat yaşayarak göreceksiniz. Dahası, kendi zihin haritalarınızı çıkarmaya başladığınızda, bu yöntemi diğer öğrenme alanlarında da kullanmaya başlayarak, siz de bir MindMapper olabilirsiniz.

Bir MindMap, insan beyninin potansiyelini açığa çıkaran, öğrenme ve düşünme sürecinde fikir ve kavramları temsil eden güçlü bir görsel düşünme ve öğrenme aracıdır.

Yeni öğrenilen bilgiyi daha iyi analiz etmeye, anlamaya, yeniden yapılandırmaya, hatırda tutmaya ve inovasyon ortamı yaratarak yeni bilgiler ve fikirler üretmeye yardımcı olur. Tüm bunlar yaşanırken, beyin doğal çalışma sürecini uyum içerisinde sürdürecektir.

—————————–

Seminer Konuları:

1-) Greeting 2-) Introducing People 3-) Travelling 4-) Talking About Jobs 5-) Talking About Feelings 6-) Talking About Family 7-) Talking About Likes and Dislikes 😎 Shopping 9-) Asking For and Giving Contact İnformation 10-) Talking About Time and Date 11-) Talking About Possessions 12-) Talking About Abilities

https://www.youtube.com/watch?v=9vD4Pa9z8XU


Bilet satın al: https://www.gookulu.com/urun/zihingilizce-ingilizceyi-zihne-aktarim-semineri/

Adres: Büyükdere Cad. Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. 34394 Şişli/İstanbul
Konum: https://goo.gl/maps/szMW3VmQaNq

Zihingilizce Etkinlik Görsellerimiz

Tim Cook: “Kodlama eğitimi tüm dünyada zorunlu olmalı”

Apple CEO’su Tim Cook’a göre, çağımızın uzmanlığı kodlamayı öğrenmek küresel dil İngilizce’yi öğrenmekten daha faydalı

Habertürk sayfası:

http://www.haberturk.com/tim-cook-kodlama-egitimi-tum-dunyada-zorunlu-olmali-1671135-ekonomi#